Categories
Uncategorized

Kaptan Amca ve Tayfası

Kaptan Amca ve Tayfası

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

31.05.2021 20:00 – 31.05.2021 20:00

Uzun yolculuk yapan bir geminin kaptanı olan Kaptan Amca ile beraber yolculuk eden, yaramaz mı yaramaz,  afacan mı afacan ve bir o kadar da sevimli olan Tayfa arasında geçen, ana mesajı okul sevgisi olan “Kaptan Amca ve Tayfası” isimli oyun online gösterimi ile izleyiciyle buluşuyor.

Uzun yolculuk yapan bir geminin kaptanı olan Kaptan Amca ile beraber yolculuk eden, yaramaz mı yaramaz, afacan mı afacan ve bir o kadar da sevimli olan Tayfa arasında geçen, ana mesajı okul sevgisi olan oyunun konusu şöyledir: Kaptan geminin aşçısı olan, aşçı anneye yardım etmesi için tayfa yı gönderir, Tayfa bütün yoğurdu yediği için aşçı anne mantı yapamayacaktır ki, bu arada, kaptanın bir ayağı, tayfanın yaptığı bir sakarlık yüzünden alçıdadır. Tayfa, kaptanın odasına kapıyı çalmadan öylesine dalmış, alçının çıkması için kaptana yardım edeyim derken diğer ayağına basmıştır.

Tayfa ne kadar yaramazlık yapsa da kaptan onu çok sevmektedir. Çünkü Kaptan, tayfanın gemide çok sıkıldığı için olmadık şeyler yapmakta olduğunun farkındadır ve her çocuğun olduğu gibi, tayfanın da okula gitmeye ihtiyacı vardır, okulun öneminin ve kendisinin tayfaya öğrettiği şeylerin asla okulda öğretilenlerin yerini dolduramayacağını gayet iyi bildiğinden, tayfayı okula göndermeye ve artık kaptanlık yapmamaya karar verir. Ama Tayfa okula gitmek istememektedir. Çünkü gezmek, dolaşmak bir çocuğun hayal edip de bulamayacağı bir şeydir. Kaptan tayfadaki bu düşüncenin de farkındadır. Okul sevgisini ve güzelliğini, tayfaya kendisinin ne yapsa da anlatamayacağını bildiği için, gemide bulunan bir öğretmenden yardım almak ister. Bu konuda, kaptana seve seve yardım etmek isteyen öğretmen ile tayfaya bir oyun hazırlarlar.

Seyirciden de interaktif olarak yardım istenir ve oyunun ikinci perdesinde adaya çıkarlar. Adada öğretmen sanki o adanın yerlisi gibi davranır, aynı şekilde seyircinin içinden gelen ve oyuna interaktif olarak katılan çocuk da cüce karakterini oynar, hep beraber tayfaya güzel bir oyun oynanır. Oynanan bu oyun sonucunda Tayfa, adadaki yamyamın çok güzel şeyler bilmesinden oldukça etkilenir. Yamyamın aslında öğretmen olduğunu öğrenmesi Tayfa’nın öğretmene ve okula olan sevgisini artırır, böylece okula gitmeyi seve seve kabul eden Tayfa, oyunun sonunda artık bir öğrenci olmuştur.

Oyun konusunun içinde; bir çocuğun hayata hazırlanırken edinmesi gereken genel toplum kuralları ve okul sevgisi iç içe geçmiş ve komedi ile seyirciye iletilmiştir.

Online Gösterim –
25.00 TL

Kurallar

– Online gösterim 1 Mayıs saat 12:00’de başlayacak ve 31 Mayıs saat 20:00’e kadar www.seyretix.com adresinden yayınlanacaktır.
– Organizatör yayın tarihlerini değiştirme hakkına sahiptir.
– Online gösterimi izlemek için kullanacağınız online etkinlik izleme kodunuz, Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yeralacaktır veya Biletix tarafından kullandığınız e-mail adresinize ayrıca gönderilecektir.
– Biletix’ten almış olduğunuz online etkinlik izleme kodunuzu,  seyretix’de bulunan access kod (erişim kodu) alanına yazarak yayını izleyebilirsiniz.
– Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde de bulunmaktadır.
– Yayının kalitesi internet hızınıza göre otomatik olarak ayarlanmaktadır, eğer dilerseniz player üzerinden yayın kalitesini değiştirebilirsiniz.
– Etkinlik izleme kodunuzun size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve etkinliğe katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *