Categories
Uncategorized

Stephen King, “Doctor Sleep”i Beğenmiş!

Stephen King, “Doctor Sleep”i Beğenmiş!

Stephen King”den Doctor Sleep açıklaması geldi!

Stanley Kubrick”in yönetmenliğini üstlendiği The Shining”in Danny”sini odağına alan’Doctor Sleep hakkında usta yazar Stephen King”den yorum geldi. Hem The Shining, hem de Doctor Sleep”in yazarı olan korku yazarı King, filmi beğendiğini açıklayarak hayranlarını şaşırttı.

Stanley Kubrick ile bir zamanlar aralarında soğuk rüzgarlar esen Stephen King, şaşırtıcı bir şekilde Doctor Sleep”i beğendiğini açıkladı. King, Kubrick”in The Shining”i iyi uyarlayamadığı ve birçok ayrıntıyı atladığını söyleyerek eleştiri yağmuruna tutmuştu. Ardından yazar, The Shining”i kendi uyarlamıştı. Ancak sonuç tam bir fiyaskoydu. Kubrick”in The Shining filmi ise klasik korku filmleri arasında yerini almaya devam ediyor. Usta yazar Stephen King, Doctor Sleep”i sevdiğini şu sözleriyle açıkladı: “Mike Flanagan yetenekli bir yönetmen, ama aynı zamanda harika bir öykücü. Film,iyi. The Shining”i sevdiyseniz, bunu da seversiniz. Ama aynı zamanda Shawshank Redemption”ı sevdiyseniz de bu filmi seversiniz. Film, sürükleyici.”

Doctor Sleep”in konusu ise şöyleydi: Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir.’Babasının’umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny,’New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika”nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan’Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny”i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

Başrolünde Ewan McGregor”un yer aldığı Doctor Sleep, 22 Kasım”da sinemalardaki yerini alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *