Categories
Uncategorized

Beethoven Gecesi – Adilhoca Aziz & Gülnara Aziz

Beethoven Gecesi – Adilhoca Aziz & Gülnara Aziz

(İptal)

Yer: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi

09.12.2020 20:00 – 09.12.2020 20:00

Büyük besteci Ludwig van Beethoven’ın doğumunun 250. yılı kapsamında Mozarthaus’ta düzenlenen konserler serisinin ilkinde Adilhoca Aziz ve Gülnara Aziz, bestecinin solo piyano ve keman ve piyano yapıtlarından derlenen zengin bir program ile 9 Aralık akşamı Mozarthaus’ta klasik müzikseverler ile buluşacak.

ADİLHOCA AZİZ, kemanGÜLNARA AZİZ, piyano

PROGRAM

L. van BEETHOVEN (1770 – 1827)

Piyano Sonatı, No.1, Op.2, Fa minör
I. Allegro 
II. Adagio 
III. Minuet. Allegretto – Trio 
IV. Prestissimo 

Keman ve Piyano Sonatı, “Spring” No. 5, Op.24  Fa majör
I. Allegro
II. Adagio molto espressivo 
III. Scherzo. Allegro molto – Trio 
IV. Rondo. Allegro ma non troppo 

Piyano Sonatı, No.23, Op.57, “Appassionata” Fa minör
I. Allegro assai 
II. Andante con moto 
III. Allegro ma non troppo – Presto

Piyano Sonatı, No 30 Op.109, Mi Majör
I. Vivace ma non troppo, sempre legato – Adagio espressivo 
II. Prestissimo 
III. Gesangvoll, mit innigster Empfindung. Andante molto cantabile ed espressivo

ADİLHOCA AZİZ, keman
1978’de Taşkent Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. 1985 yılında aynı konservatuvarda doktorasını tamamladı. Pek çok orkestra ile Rusya, ABD, Hong Kong ve Bang Kong’da turneler gerçekleştirdi. 1981’de Taşkent Devlet Filarmoni Kuarteti üyesi oldu. 1983’te Borodin Keman Yarışması’nda ödül kazandı. 1986’da Oda Orkestrası konzertmeisteri ve solisti, Taşkent Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 1993’ten beri Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Müzik Hazırlık Okulu öğretim görevlisidir.

GÜLNARA AZİZ, piyano
Özbekistan’da doğdu. İlk müzik derslerini babası Fattah Nazarov’dan aldı. Eğitimine Moskova Devlet Konservatuvarı’na bağlı Merkez Müzik Okulu’nda devam etti. 11 yaşında Veronika Dudarova yönetimindeki senfoni orkestrası ile Fattah Nazarov’un Piyano Konçertosu’nu Kremlin Sarayı’nda seslendirdi. Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı’nda mezun oldu ve aynı okulda doktorasını Prof. Alexey Nasedkin’le sürdürdü. Konservatuvardayken Yury Bashmet, Mishail Pletnev gibi ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı.1979 yılından itibaren Özbekistan’da öğretim görevlisi olarak çalıştı. Çeşitli resitaller verdi, senfoni orkestraları eşliğinde Bach, Mozart, Beethoven, Rahmaninov, Prokofyev gibi bestecilerin eserlerini seslendirdi, radyo kayıtları yaptı.1979-1985 yılları arasından Özbekistan Devlet Filarmonisi’nin solist oldu. Aynı zamanında Taşkent Devlet Konservatuvarı’nda doçent olarak çalıştı. Moskova, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan, Macaristan gibi ülkelerde turneler gerçekleştirdi.1994-2016 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.2016 yılından itibaren, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalgı bölümünde öğretim görevini profesör olarak sürdüren Gülnara AZİZ’ın öğrencileri, uluslararası yarışmalarda ödüller kazanmıştır. G.AZİZ, oda müzigi ve solo konserler vermektedir.

1. Kategori –
79.25 TL

Kurallar

– Geç gelen izleyiciler yalnızca ilk alkış arasında salona alınır. İlk alkışı kaçıran izleyicilerimiz gösteri arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan gösterilerde izleyici salona alınmaz. 
– Çocuk etkinlikleri dışında, 8 yaşından küçük çocukların etkinliklere getirilmemesi rica olunur.
– Etkinlik sırasında cep telefonlarının mutlaka kapalı tutulması rica olunur.
– Etkinlik esnasında fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır. 
– Konser salonuna dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.
– Elde olmayan nedenlerden dolayı etkinliklerde değişiklik yapılabilir. Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez ya da iade edilemez. İade ve değiştirme işlemleri etkinlik gününe kadar gerçekleştirilmelidir.
– Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
– Ücretsiz özel otopark mevcuttur.
– Kapı açılış saati : 19:30
– Etkinlik saati : 20:00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *