Categories
Uncategorized

Babamı Kim Öldürdü?

Babamı Kim Öldürdü?

(İptal)

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum

27.11.2020 20:30 – 27.11.2020 20:30

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Tiyatro Festivali, bu yıl tiyatroseverleri seyirciye açık ve çevrimiçi programıyla karşılıyor.

27 Kasım Cu. 20.30  
28 Kasım Ct. 20.30

Yaklaşık 75’ sürer; ara yoktur. 

Danca Türkçe üstyazılı. 

Ortak yapımcı: deSingel Antwerp 

Édouard Louis’nin aynı adlı kitabından Çeviren, Uyarlayan ve Yöneten
: Ivo van Hove
Sahneleme ve Işık Tasarımı: Jan Versweyveld
Kostüm Tasarımı: An D’Huys
Müzik: George Dhauw
Özel Yapımcı: Jeroen van Ingen Jaap Kooijman, Bertil van Kaam
Oynayan: Hans Kesting

Zamanımızın en dikkat çekici yazarlarından biri olan Édouard Louis’nin, üçüncü otobiyografik romanından muhteşem bir uyarlama! Louis, kelimenin gerçek anlamıyla hikâyesi olan bir yazar. Fransa’nın bir köyünde doğan, doğduğu işçi sınıfına duyduğu öfkenin kaynaklarına samimiyet ve cesaretle bakan Louis’nin Babamı Kim Öldürdü? adlı çalışması babasına yazdığı bir mektup aslında… Geçirdiği iş kazasından sonra çalışamaz duruma gelen babasını uzun süre aradan sonra yeniden görmeye giden yazar, neredeyse bir enkaz bulur karşısında: alkol, yoksulluk, yorgunluk ve ağır çalışma koşulları nedeniyle hastalanmış bir baba… Bu görüntüyü, tanınmaz hale gelen babasından aldığı ilhamla, baştan ayağa öfkeyle bezenmiş bir mektupla anlatan Babamı Kim Öldürdü? de seçkinlerin siyasetinin nasıl “estetik” bir mesele haline geldiği, alt sınıfların hiçbir faydası olmayan bu “estetiğin” yükü altında nasıl ezildiği çarpıcı bir dille anlatılıyor. Internationaal Theater Amsterdam ve Ivo van Hove tarafından sahneye uyarlanan bu oyunda hakikat tüm sarsıcılığıyla sahnede olacak…

İstanbul Tiyatro Festivali yeni bir işbirliğine imza atıyor. “Hollanda Seçkisi” ortak paydası altında üç yapım bu yıl seyircimizle buluşuyor. Bu projeler, Hollanda Performans Sanatları Fonu tarafından destekleniyor. 

1. Kategori –
224.00 TL

2. Kategori –
170.00 TL

3. Kategori –
100.00 TL

Öğrenci Tükendi! –
45.00 TL

Kurallar

14 Kasım-1 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 23 Haziran 2020 tarihli “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” kapsamında İKSV (İstanbul Tiyatro Festivali) tarafından alınacak ve sürekliliği sağlanacak tedbirler aşağıda belirtilmiştir. Salonlara gelecek izleyiciler aşağıdaki kurallara uymayı kabul etmiş sayılacaktır.

SALONLARA GİRİŞ
?  Gösterinin başlama saatinden 30 dakika önce salonlar hazır hâle getirilecek ve misafir alımlarının kademeli olarak başlatılması sağlanarak kalabalık oluşumu engellenecektir. 
?  İzleyicilerin COVID-19 tedbirleri ve uygulamalarına ilişkin bilgilendirilmeleri amacıyla salon girişinde ve kolayca görülebilecek yerlere uyulması gereken kurallarla ilgili görsel/yazılı bilgilendirme panoları asılacaktır. 
?  İzleyicilere girişte temassız ateş ölçümü uygulanacak, 37,5 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde izleyici salona alınmayarak bir sağlık kuruluşuna başvurması için uyarılacaktır. 
?  Salon girişinde el antiseptiği bulundurulacak ve izleyicilerin ellerini antiseptikle temizlemelerinden sonra girişleri sağlanacaktır. 
?  İzleyicilerin salona maske ile girmeleri gerekmektedir. Maskesi olmayan ya da maskesini değiştirmek isteyen izleyicilerin kullanabilmesi için salonda maske bulundurulacaktır. ?  Gösteri başladıktan sonra salonlara izleyici alınmayacaktır. Girişlerde sorun yaşamamak için izleyicilerimizin salonlara vaktinde gelmeye titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. 
?  Güvenlik önlemleri nedeniyle, izleyicilerin yanlarında el çantasından büyük çanta bulundurmamasını önemle rica ederiz. Bavul ve büyük sırt çantaları salona kabul edilmeyecek, vestiyer hizmeti verilmeyecektir. 
?  65 yaş ve üzeri izleyicilerimiz için sokağa çıkma sınırlandırmasının her gün 10.00 ile 20.00 saatleri arasında geçerliliğini koruduğunu hatırlatırız.

SALON İÇERİSİNDE
?  Salon içi oturma planında ön ve yan sıralarda birer koltuk boşluk bırakılır. Her koltuğun arkası ve ön tarafı boş kalacak şekilde oturma planı oluşturulacaktır. 
?  Tüm salonlarda izleyiciler ve sahne arasında en az üç metrelik mesafe bırakılacak, ön sıralar boş bırakılacaktır. 
?  Mekânların havalandırma sistemleri, salonları tümüyle taze havayla besleyebilen donanımlara sahiptir. Gösteri esnasında havalandırma sistemleri çalışacaktır. Bu sisteme sahip olmayan salonların pencereleri oyun esnasında açık olacaktır. 
?  Salonların içerisine su dışında yiyecek-içecek kabul edilmeyecektir. 
?  Salonlara alkollü içeceklerle girmek, salonlarda tütün veya tütün ürünleri tüketmek ve elektronik sigara kullanılmak yasaktır. 
?  İzleyicilerin içeride bulundukları süre boyunca maske takmaları gerekmektedir. Bununla ilgili yazılı ve sesli uyarılar/anonslar yapılacaktır. Gösteri esnasında maskesini çıkaran izleyiciler uyarılacaktır. 
?  Gösterilerin ardından fuaye alanında kalabalık oluşması durumunda görevliler uyarıda bulunacak; çıkışlar, danışma ve büfe bölümleri ile tuvaletlerde sıra oluşumunu önlemeye yönelik yer işaretleri, şerit, bariyer gibi düzenlemeler yapılacaktır. 
?  Tuvalet bölümlerine aynı anda kaç kişinin girebileceğine yönelik uyarılar bulunacak, tuvaletler  30 dakikada bir dezenfekte edilecektir. 
?  Salondaki tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun ürün kullanılarak,  uygun sıklıkta yapılacak ve bu uygulamaların kayıtları tutulacaktır. 
?  Tüm koltuklar performansın başlamasına 1,5 saat kala dezenfekte edilecektir.

GÖSTERİ ESNASINDA
?  Salonlarda oturma düzeni, izleyicilerin yan, ön ve arka koltukları boş kalacak şekilde belirlenmiştir. Sosyal mesafe ve oturma düzeni kuralları, gösteriye beraber gelen kişiler için de geçerlidir. Boş bırakılan koltuklara oturmak kesinlikle yasaktır. 
?  Gösteri esnasında ara verilmeyecektir.

ÇALIŞANLAR
?  Salonlarda çalışan ekiplerin tümü maske ve siperlik takacaktır. Gerekli kişilerin eldiven takması da sağlanacaktır. COVID-19’dan korunmak için alınan tüm bu önlemler, PLAZA OSGB şirketi danışmanlığında belirlenmiştir.

UYARI VE HATIRLATMALAR
?  İzleyicilerimizin gösterilere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Gösteriye geç gelen izleyiciler salona alınmayacak, bilet iadesi yapılmayacaktır. 
?  Gösteri sırasında kamera, fotoğraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile kayıt yapılması yasaktır. 
?  Gösteriye başlangıç saatinden en az 30 dakika önce salonda hazır bulunmanızı ve güvenlik önlemleri nedeniyle, yanınızda el çantasından büyük çanta bulundurmamanızı önemle rica ederiz. Bavul ve büyük sırt çantaları salona kabul edilmeyecek, vestiyer hizmeti sunulmayacaktır. 
?  Önerilen gösteriler dışında yedi yaşından küçük çocukların gösterilere getirilmemesi rica olunur. Çocuklar için önerilen gösterilerde ise; bütün etkinliklere girişleri, yalnızca biletli girişle sağlanır, öğrenci kontenjanı tükenen etkinliklerde var olan kategori uygulanır. 
?  Satın alınan biletler, gösterinin iptali veya tarih değişikliği olması dışında değiştirilemez veya iade edilemez. İptal veya tarih değişikliği sonucunda yapılacak iade ve değiştirme işlemleri değişiklik duyurusunda belirtilen tarihe kadar gerçekleştirilmelidir. 
?  Elde olmayan nedenlerle gösteri salonlarında ve/veya gösteri programında değişiklik olabilir. Festival yönetimi, yeni salonda izleyicilerimizin bilet numaralarına en yakın yeri temin edecek bir oturma planı hazırlayacaktır. Salon değişikliği ve program değişikliği nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez. 
?  Tüm gösteri salonlarında sağlık ekibi ve ambulans hazır bulunmaktadır. 

?  Bilet satış ve kullanım koşulları için lütfen okuyunuz.

14 Kasım-1 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 23 Haziran 2020 tarihli “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi” kapsamında İKSV (İstanbul Tiyatro Festivali) tarafından alınacak ve sürekliliği sağlanacak tedbirler aşağıda belirtilmiştir. Salonlara gelecek izleyiciler aşağıdaki kurallara uymayı kabul etmiş sayılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *