Categories
Uncategorized

ABD Box Office Zirvesinde Animasyon Rüzgarları!

ABD Box Office Zirvesinde Animasyon Rüzgarları!

ABD box office rakamları açıklandı.

ABD box office”te’bu hafta liderlik yine’Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı”nda kaldı.

Bu hafta da box office listesinin galibi’Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı’oldu. Modern fabl türü animasyon yapım ‘vizyondaki 2. haftasında’50,5’milyon dolar kazandı. Film 75 milyon dolarlık bütçesini’203,1 milyon dolar hasılat ile’neredeyse üç katlamış durumda. Listenin 2. sırasında ise merakla beklenen Ghostbusters’uyarlaması yer aldı. Kadınların gücünü ortaya koyan eğlenceli yapım ilk haftasında’46 milyon dolar’kazandı.’Listenin 3. sırasında ise geçtiğimiz haftaya göre 1 sıra gerileyen’Tarzan Efsanesi’yer aldı. Ormanlarda büyüyen Tarzan”ı parlamento üyesi yapan yapım 3. haftasında’11,1’milyon dolar’elde etti.

Listenin ilk 3″ünü takip eden yapım vizyondaki 5. haftasını kutlayan animasyon’Kayıp Balık Dori’oldu. Yaz sıcaklarında içimizi serinleten sualtı animasyonu bu hafta’11’milyon dolar’elde ederek ilk 3″e girmeyi kıl payı kaçırdı. Listeyi yarılayan film ise’Mike ve Dave: Ah Bir Sevgili Yapsak’oldu. Romantik komedi türündeki eğlenceli yapım 2. haftasında’7,5’milyon dolar’kazanarak’fazladan 26 salonda daha gösterime girdi. Listenin geçtiğimiz haftaya göre 1 sıra gerileyerek 6. sırayı alan filmi ise’Arınma Gecesi: Seçim Yılı’oldu. Suç gecesini bir kez daha seyircilerle buluşturan 3. devam halkası haftasonunda’6’milyon dolar’kazandı.’Listenin 7. sırasında ise 50 milyon dolarlık kadrosunu 2″ye katlamayı başaran komedi yapımı’Merkezi İstihbarat’yer aldı.’Ajan komedisi 5. haftasında’5,3’milyon dolar’elde etti. ‘

Listenin son 3″ünü açan yapım ise vizyonun taze yapımlarından’The Infiltrator’oldu. Gerilim yapımı açılışını’5,2 milyon dolar’ile yaptı. Listenin 9. filmi ise’The BFG’oldu. İlginç arkadaşlık hikayesi 3. haftasında %52″lik bir düşüşle’3,7’milyon dolar’gişe yaptı.’Listenin son filmi ise geçtiğimiz haftaya göre 3 sıra gerileyen’Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit’oldu. Uzaylıları 20 yıl sonra geri döndüren devam halkası 4. haftasında’3,4’milyon dolar’hasılat yaptı.

ABD gişe verileri için’tıklayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *